Zulan TM – novinka na trhu podologie

ZULAN ™  – SPECIALIZOVANÝ PODOLOGICKÝ PŘÍPRAVEK

Zulan - oficiální ditribuce na českém a slovenském trhu

Co je ZULAN™? Nový produkt na českém a slovenském trhu.

ZULAN ™ je nový produkt z řady specializovaných přípravků  používaných v podologii a kosmetice k zastavení krvácení a urychlení regenerace tkání. Jde o preparát s antibakteriálním, protiplísňovým a trichomicidním účinkem.
Má lokální hemostatické, svíravé a exfoliační účinky. Léčivou látkou je  polykrezulen (1 g tekutiny obsahuje 360 mg polykrezulenu).
Světlana Raykhman (Vaspodolog.cz) je oficiálním exkluzivním distributorem  přípravku na českém a slovenském trhu. K nákupu se musíte zaregistrovat na webu jako odborník.

Registrujte se zde

Jaký je mechanismus účinku tohoto preparátu?

Zulan rychle rozpouští (koaguluje) nekrotické a nemocné tkáně, aniž by poškodil zdravé tkáně, tím urychluje obnovu epitelových buněk a zároveň ničí nežádoucí patogenní flóru. Způsobuje těžkou hyperémii, podporuje prokrvení zdravých tkání, zlepšuje procesy hojení a regenerace.
Má stimulační účinek na granulační tkáň tím, že způsobuje hyperémii nejen povrchu, ale také hlubších vrstev granulační tkáně. Toto pak vede k tvorbě nových krevních cév a k hromadění v jejich okolí fibroblastů, nejpočetnějších buněk pojivové tkáně odpovědné za produkci kolagenu a kyseliny hyaluronové. Ti jsou zase zodpovědní za pružnost, hydrataci a vzhled kůže.

Jaké je použití v podologii a / nebo kosmetickém salonu?

Polycrezulen se v medicíně dlouhodobě používá jako prostředek k ošetření povrchového krvácení, při léčbě špatně se hojících ran a kožních vředů. V podologii se doporučuje používat přípravek Zulan při plísních nohou a erozi kůže v periunguálních vývodech, a k ošetření podobných kožních lézí.

Indikace
Hlavní indikace pro použití přípravku během podologických ošetření jsou:

• Zastavení krvácení po vyseknutí fragmentu zarostlého nehtu
• Inhibice krvácení při poškození kůže
• Zastavení krvácení v důsledku tření nebo přehřátí kůže kolem nehtů
• Léčba špatně se hojících ran a vředů
• Urychlení hojení zánětů nehtů a kůže nohou a rukou
• Podporuje ošetření nehtů změněných mykózou
• Podporuje léčbu infekcí způsobených Pseudomonas Aeruginosa

Přípravek je určen odborné veřejnosti. Nakoupit můžete buď v našem studiu na Praze 6, v průběhu praktických kurzů osobně v každé lokaci nebo rychle a bezstarostně v E-Shopu, kde můžete platit bezpečně online.

Náš E-Shop

Výsledky práce se Zulanem

Proces regenerace vždy závisí na zdravotním stavu pacienta, dodržování pokynů pro péči, pravidelných návštěvách a je výsledkem mnoha dalších individuálních faktorů.

Použití přípravku pouze ve studiu při zákroku umožňuje vyléčit i velmi závažný zánět v zarostlých nehtech během 2-4 návštěv (hovoříme o procesu hojení po správném a úplném odstranění dráždivého prvku – zarostlého fragmentu nehtu).

V našem studiu obvykle návštěvy nastavíme každé dva dny, což umožní  kontrolovat zánět a značně redukovat granulační tkáň za 4-8 dní. To jsou překvapivě rychlé výsledky.

ZULAN™ je lavaseptik a antiseptik. Lze jej tedy použít k vymývání, výplachům a čištění ran díky jeho vlastnostem rozpouštějícím mrtvé, poškozené nebo zasažené plísněmi tkaně.

Při použití poměru 1: 3 s fyziologickým roztokem může být ZULAN ™ použit k opláchnutí větších oblastí kůže, např. při keratolýze. Je nutné pokračovat v léčbě lézí vhodnými léky, přípravky a pečovat o pravidelné čištění.

ZULAN™ je hemostatikum a používá se ke kauterizaci čerstvých poranění.
Je to užitečné při ošetření bradavic, které jsou silně vaskularizovaný jemnými kapilárami. Pomáhá s hlubokými rány.

Přípravek ZULAN™ se také používá pro všechny procedury, při nichž může dojít k náhodnému poškození kůže.
Po nanesení přípravku na řezy, krvácení se téměř hned zastaví a můžete okamžitě pokračovat v práci. Pro hlubší rány a krvácení použijte sterilní gázu namočenou v ZULAN ™.

Držte tamponádu minimálně 30 sekund, ale upozorněte klienta předem, že bude cítit pálení (ZULAN ™ je přípravek s velmi nízkým pH).

Víče o praktickém použití přípravku ZULAN™ v praxi s příklady a ilustracemi zde.

Koupit ZULAN™

Košík