Dovolená 10.6 - 19.6.22

Verruciformní epidermodysplazie

Ze člověka se postupně stává strom!
Některé nemoci jsou tak vzácné, že na planetě existuje jen několik příkladů. Jedním z takových případů je verruciformní epidermodysplazie nebo také syndrom Lewandowskiho-
Lutze.
 
 
Při této nemoci se na lidském těle objevují drsné a silné výrůstky, podobné bradavicím, které nelze žádným způsobem vyléčit: na místě odstraněných bradavic rostou nové a výsledkem je, že kůže začíná připomínat kůru stromu. Následně se tyto nemocné buňky mohou stát i rakovinnými. Nyní je na celém světě asi deset lidí s podobným onemocněním a v celé historii medicíny bylo popsáno 501 případů. O této nemoci, objevené v roce 1922, je stále málo známo.
 
 
 
 
 
 
 
Stromová nemoc nebo verruciformní epidermodysplazie – je onemocněním, které se projevuje častěji v dospělosti, méně často v dětství. Vyznačuje se tvorbou hustých výrůstků na kůži celého těla, připomínajících kůru stromu.
Jaký je původ tohoto onemocnění, proč vzniká? Důvodem je porucha imunitního systému. Osoba s tímto onemocněním je velmi citlivá na lidský papilomavirus. Ano, ano, stejný HPV, který způsobuje jednoduché bradavice.
Nemoc může být zneschopňující a bohužel se neléčí. Existují léky a metody, které mohou zmírnit stav pacienta. Jedná se o systémové retinoidy, cholekalciferol, chirurgickou léčbu.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp

Napsat komentář

Související produkt

Čist dále

Co je to LIGASANO?

Ráda bych vás upozornila úžasný produkt LIGASANO. Materiál LIGASANO není novým výrobkem, ale na trhu v České republice se nevyskytuje.

Více
Košík