Jak na hyperkeratózu a praskliny kůže?

Návody a Příběhy
⁉️Jak na hyperkeratózu a praskliny kůže? Nová obrana od značky Spirularin Krém na praskliny 🧴
❓Slyšeli jste někdy předtím o hyperkeratóze, keratinizaci a prasklinách zrohovatělé pokožky?
❓Máte s tím vlastní zkušenosti?
❗V tomto článku rozebereme podrobněji příčiny vzniku a původ těchto problematických jevů.
➡️Hyperkeratóze a doprovázející ji stavy jsou obvykle nejvíce patrné po chladném ročním období, kdy kvůli nesprávně zvoleným botám nebo příliš těsným ponožkám chodidla trpí nejvíc. Jsou často vystavena stálému tlaku, boty nebývají prodyšné, nohy se potí, prsty tlačí na sebe.
➡️Neustálý tlak a třená bez prostoru pro výměnu vzduchu má za důsledek celou škálu obranných reakcí organismu v závislosti na dědičnosti, již existujících kožních onemocněních, každodenní péči.
➡️Důležitou roli hraje také samozřejmě i síla a délka tlakového zatížení.
❗Podívejme se nyní podrobněji na problémy, které mohou vzniknout.
❗Keratinizace a praskliny
➖Kuří oka, otlaky nebo prasklé paty se mohou rychle proměnit v keratinizaci. ➖Nejčastěji jsou postiženy dlaně a chodidla, zde se rohová vrstva pokožky může snadno vrstvit. Zvýšený stres, způsobený přílišným třením nebo tlakem často způsobuje zahuštění vnější vrstvy kůže ve formě zrohovatělých buněk. To je naprosto přirozená reakce na protitlak.
➖Naše kůže se přirozeně regeneruje ve správném rytmu, čímž vytváří nové kožní buňky, staré kožní buňky jsou házeny na povrch kůže ve formě šupin. Tyto mrtvé šupiny pak tvoří tzv. nadržené buňky a chrání napjaté oblasti kůže.
➖Tyto oblasti tedy na první pohled nepředstavují zdravotní problémy, i když vizuálně mohou vadit, vypadají dost nepříjemně na prstech, patách nebo dlaních. Pleť může vypadat suchá a popraskaná.
➖Odstranění takové vrstvy „mrtvé“ pokožky může být provedeno snadno, ale je třeba k němu přistupovat opatrně, aby nedošlo k poranění. Pokud si chcete být jisti, měli byste navštívit profesionála.
➖Nadměrný stres může vést k omezení pohyblivosti nohou, nebo v nejhorším případě k bolesti.
➖Jedním z nepříjemných následků jsou různé velké praskliny na pokožce nebo dokonce zánět v důsledku pronikání bakterií, virů nebo hub. V takovém případě se jedná o tzv. Keratinizaci, jsou to praskliny, které jsou patrné v napětí, citlivé na tlak, může být cítit i svědění. Takovým problémům lze zabránit optimálním přísunem vlhkosti a obnovením pružnosti pokožky.
❗Hyperkeratóza
➖O hyperkeratóze se mluví pokud keratinizace získá nezdravý rozměr. V tomto příadě se obvykle jedná o určité poruchy tvorby kožních buněk a keratóze. ➖Pokud tělo tvoří příliš mnoho kožních buněk a nerozpouští je dostatečně rychle, výsledkem může být hyperkeratóza, také nazývaná ichtyóza – zrychlené zesílení rohové vrstvy epitelu. V tomto případě se zpravidla zvyšuje produkce keratinu.
☝️Keratin je přírodní protein, který v případě nadprodukce váže buňky navzájem, což vede k nadměrné keratinizaci.
➡️Ve vzhledu je to často zahuštěná, suchá a šupinatá kůže. To lze vidět obzvlášť na chodidlech, ale i na jiných částech těla, příčinou je vždy totéž – nemoc, léky, vlastní imunitní systém nebo nesprávná péče o pleť. V takovém případě se vždy poraďte s odborníkem.
➡️Na domácí péči jsou obvykle doporučovány přípravky s obsahem močoviny, které mohou uvolnit a zlepšit stav horní vrstvy pokožky. Dobrá hydratace a opakované ošetřování postižených míst jsou v takových případech velmi důležité.
❗ŘEŠENÍ ➡️Ocean Pharma vyvinuli nové anti-krakovací krémy Spirularin, které díky kyselině hyaluronové, odvozené z rostlin ze Sněhové houby, 20% močoviny a patentované účinné látce Spiralin microalgae, zajistí optimální podmínky k ochraně pokožky v místech, náchylných na výskyt keratinizace.
☝️Tento krém je novinkou v produktové řadě Spirularin, a můžete ho zakoupit v našem obchodě na stránkách
❗Jedná se o vhodný přípravek pro suché a popraskané vrstvy kůže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *