JAK NA BRADAVICE? – 3.ČÁST

🆘️Již víme, že počet lidí infikovaných HPV na světě je nevyčíslitelný. Ale současně víme i to, že se bradavice nevyskytuji u všech lidí.
➡️Tady je podrobnější analýza toho, proč někteří lidé mají několik verrucae plantaris najednou, zatímco jiní dokonce ani nevědí, že mají infekci papilomaviry.
➡️Statistiky přibližně odhadují, že papillomavirus infikoval asi 40% populace Země, plantární bradavice se vyvíjejí přibližně u 14% infikovaných lidí. Pozorujeme zde vliv podnebí: v zimě se plantární bradavice objevují častěji.
➡️Každoročně tento problém řeší asi 2 % dospělé populace a asi 6 % dětí a dospívajících. Pacienti mladší 5 let jsou velmi vzácní, častěji se tento problém vyskytuje u dospívajících a dětí ve školním věku (což potvrzuje námi popsanou cestu infekce). ⠀
Je zajímavé, že se dají infikování rozdělit i dle pohlaví: v adolescenci trpí častěji dívky a u dospělých jsou většinou pacienti s plantárními bradavicemi muži.
➡️Na základě mnoha let pozorování lékaři určili řadu kritérií, která přispívají k rozvoji aktivního lidského papilomavirového procesu: ⠀ 1. Pohlaví. Dívky a dospělí muži jsou náchylní k plantárním bradavicím 2. Věk. Méně rizikoví jsou jedinci do 5 let, vrchol výskytu je 12-16 let 3. Imunitní stav. U lidí s imunodeficiencí je pravděpodobnost vzniku plantárních bradavic mnohem vyšší 4. Rasa. Většina pacientů jsou běloši 5. Sportovní aktivity. Lidé, kteří se zabývají atletikou, užívají společnou sprchu, používají společný bazén atd., jsou náchylnější k těmto infekcím. 6. Blízký kontakt s infikovanými (rodinnými příslušníky, spolužáky, sportovními spoluhráči). ⠀ 7. Roční období. V zimě se infekce vyskytuje častěji. 8. Traumatizovaná kůže. Popraskané nohy, těsné boty se špatnou ventilací 9. Auto-inokulace – když se HPV např. dostane na chodidlo z jiných částí těla
➡️Praktické příklady ukazují, že dva faktory jsou ale nejvýznamnější:
✔přítomnost bradavic na těle osoby (riziko auto-inokulace) a přítomnost bradavic u blízkých rodinných příslušníků.
✔Pacienti s plantárními bradavicemi jsou zároveň největším epidemickým nebezpečím: takové formace mají velmi vysokou virovou zátěž. Díky aktivnímu “virovému moltu” (odlupování infikovaných buněk) se ponožky, boty a spodní prádlo takové osoby stávají opravdu nebezpečnými z hlediska nákazy druhých.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp

Napsat komentář

Čist dále

Co je to LIGASANO?

Ráda bych vás upozornila úžasný produkt LIGASANO. Materiál LIGASANO není novým výrobkem, ale na trhu v České republice se nevyskytuje.

Více
Košík