Gel-lak až pod kutikulu – krása, která vyžaduje oběť?

Pokrytí nehtů gel-lakem až pod kutikulu je považováno za „vrchol mistrovství“ odborníka. Na sociálních sítích zveřejňují specialisté na manikúru fotografie své práce s hashtagem #podkutikulu. Spokojení klienti píší chvalebné komentáře a pouze lékaři nevěřícně kroutí hlavou. Proč tomu tak je?

„Hluboká manikúra“, jak se nazývá tento postup, se provádí co možná nejhlouběji pod proximální váleček (kutikulu). Zpracování kutikuly a oblasti pod ní se provádí příliš důkladně. Takovéto „klenotnické“ dílo přináší některé výhody. Například žena na dovolené nemusí myslet na krásu nehtů o něco déle, než o běžné gel-lak manikúry: po dobu 5-6 týdnů bude lak vypadat dokonale. Ale tato mince má nejenom líc, ale také rub.

Během tzv. „hluboké manikúry” je zárodečná oblast nehtu pod mechanickým tlakem. Pokud je tato oblast slabá měkká, manikúra může mít řadu velmi vážných následků. Poškození této oblasti nehtu může vést ke vzniku drážek a trhlin v teprv odrůstajících nehtech. Klient bude mít štěstí, pokud problém zmizí, až to nehty přerostou, ale může se stát, že nehty zůstanou poškozené navždy. V takovém případě jsou praskliny vytvořeny po celé délce nehtových desek a jejich hloubka je téměř stejná jako tloušťka nehtu.

Dalším nebezpečím aplikace gelového laku pod kutikulu je otevření cesty pro infekce. Nikdy nezapomínejte, že kutikula plní ochrannou funkci, chrání matrix(zárodek) před vnějšími vlivy a náhodným poškozením. Během zákroku je tento přirozený štít odříznut a odstraněn, což vytváří blahodárné prostředí pro množení infekcí, které je také zranitelné i vůči jiným nemocem nehtů.

Při provádění přístrojové manikúry bereme v úvahu vše výše uvedené a poskytujeme atraumatické služby na té nejvyšší úrovni, maximálně dbáme o vaše zdraví a krásu. U nás jsou vaše ruce v bezpečí!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp

Napsat komentář

Čist dále

Co je to LIGASANO?

Ráda bych vás upozornila úžasný produkt LIGASANO. Materiál LIGASANO není novým výrobkem, ale na trhu v České republice se nevyskytuje.

Více
Košík